In voor Zorg bijeenkomst: Samenwerken
Eerste regionale 'In voor zorg' bijeenkomst groot succes
Op vrijdag 17 september 2010 is de eerste regionale 'In voor Zorg' bijeenkomst gehouden. Deze bijeenkomst vloeide voort uit het zorgvisie-traject dat in 2009 door de zorgkantoren Zuid-Holland Noord en Amstelland en de Meerlanden in gang is gezet. Tijdens de ontwikkeling van de zorgvisie trad het zorgkantoor in gesprek met gemeenten, zorgaanbieders, professionals en cliëntvertegenwoordigers over veranderingen in de AWBZ. Deze gesprekken leverden het zorgkantoor zeer waardevolle informatie op en bracht bij alle partijen positieve reacties teweeg.
Landelijk programma 'In voor Zorg'
Om een vervolg te geven aan deze gesprekken heeft het zorgkantoor het landelijke programma 'In voor Zorg' bereid gevonden bijeenkomsten rond de kernthema's van de zorgvisie (menselijke maat, professionaliteit, samenwerken, diversiteit en doelmatigheid) te faciliteren.
Samenwerken
De eerste regionale 'In voor Zorg' bijeenkomst stond in het teken van 'samenwerken'. Met name de samenwerking tussen verschillende zorgvormen gefinancierd vanuit Wmo, Zvw en AWBZ werden hierbij belicht. Tijdens deze bijeenkomst presenteerden de heer Pomp, coördinator strategie langdurige zorg bij het Ministerie van VWS, en de heer Berg, projectleider Integrale Bekostiging, de resultaten van de recent uitgebrachte visienota 'Integrale zorg in de eigen omgeving' te downloaden via de site van het landelijke programma In voor Zorg.
Zorgaanbieders, professionals, cliëntvertegenwoordigers en vertegenwoordigers van de gemeenten uit de regio's Zuid-Holland Noord en Amstelland en de Meerlanden waren bij deze eerste 'In voor Zorg' bijeenkomst aanwezig. Het zorgkantoor was zeer verheugd zoveel belangstellenden te mogen ontvangen. De presentatie zorgde voor een levendige discussie. Er werd onder andere gesproken over de ervaringen met samenwerking tussen de verschillende sectoren, de knelpunten - waarvan de schotten in de financiering/bekostiging als een van de belangrijkste werd genoemd -, over de kwaliteit, het belang van de cliënt, de (on)mogelijkheden en vertrouwen. Tot slot nodigde het ministerie van VWS de regio uit met de ideeën aan de slag te gaan, deze vorm te geven en het gesprek aan te gaan.
Terug naar de pagina Zorgvisie

